Dzūkijos regiono kulinarijos specifika – daug bulvių ir gausiai miškuose randamų grybų patiekalai. Dzūkai, gyvenantys Lietuvos pietryčių regione ir savo žemėse nuo seno auginantys grikius, iš jų pagamina labai daug valgių, skaniausių pyragų, dzūkiškai vadinamų babkomis.
Gyvendami miškingame krašte, dzūkai yra nepralenkiami uogautojai ir grybautojai, o dzūkės šeimininkės – sumaniausios grybų ir uogų paruošimo specialistės. Dažnai juokaujama, jog „jei ne grybai ir ne uogos dzūkų mergos būtų nuogos“. Taip yra dėl to, jog šis kraštas būtų sunkiai atpažįstamas be savo skambių dainų, miškų, grybų, uogų bei įstabaus kraštovaizdžio. Regionas dar skambiai vadinamas - dainų kraštu.
Dzūkijos žemė smėlėta, dirvos akmenuotos, todėl gyventi čia buvo nelengva. Žmonės nuo seno augindavo daug bulvių, grikių, rugių ir kitų grūdinių kultūrų. Čia mityba visuomet buvo kuklesnė negu kitų Lietuvos regionų. Kadangi Dzūkijoje daug miškų ir vandens telkinių, tai maisto racionas gausiausiai būdavo papildytas grybais ir žuvimi, taip pat pieno produktais, daržovėmis, o gyvulinių produktų būdavo mažiausiai.
http://www.skoniukelias.lt/data/ckfinder/files/Dzukija_lt.pdf