Ragaišis – mielinis duonos kepinys, kepamas iš kvietinių miltų. Tešla raugiama iš miltų, vandens ir mielių. Paskui į tešlą dar įdedama miltų, druskos, aliejaus, lieso pieno ir dar parauginama. Kai tešla iškyla, daromi apvalūs kepalai ir kepami malkomis kūrenamoje krosnyje. Lietuvoje XIX a. ragaišį valstiečiai kepdavo švenčių proga iš miežinių arba rupių kvietinių miltų. Vėliau jis keptas iš miežinių miltų su virtomis bulvėmis, o pietų Žemaitijoje – iš ruginių miltų, maišant su bulvėmis ar miežiniais miltais.
Daugiau informacijos apie objektą rasite projekto vykdytojo svetainėje.
Vandenį pašildykite maždaug iki 30 laipsnių. Mieles sutrinkite su cukrumi, kol suskystės, tada atskieskite trupučiu vandens. Į dubenį persijokite trečdalį kepimui skirtų miltų, supilkite mieles, vandenį.
Viską išmaišykite, paviršių apibarstykite miltais, uždenkite audeklu ir pastatykite šiltai, kad pakiltų. Kai tešla padvigubėja ir jau pradeda slūgti, ją tada galite minkyti.
Tuomet suberkite miltus, druską ir viską gerai išminkykite. Uždenkite, palikite šiltai, kad vėl pakiltų. Tešlai pakilus, formuokite norimo dydžio kepalėlius, sudėkite juos į skardą išteptą riebalais, pastatykite šiltai, kad vėl pakiltų, paviršių ištepkite vandeniu. Kepkite karštoje krosnyje ilgiau nei 30 min.
Maišant ragaišį galima įdėti keletą virtų sutrintų bulvių ar tarkuotų morkų. Toks ragaišis ilgiau nesensta.
Pagaminai patiekalą? Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais