Šakotis - aukštas šakotas tuščiaviduris konditerijos kepinys, kepamas ant sukamo iešmo plonais sluoksniais užpilant tešlą. Į Lietuvą šakotis atkeliavo iš Vokietijos XIX a. pabaigoje ir išpopuliarėjo per Suvalkiją. Pradėtas kepti klebonijose ir vienuolynuose. Šakotis jau nuo seno yra neatsiejamas lietuvių šventinio stalo gardėsis. Ypatingumas yra šakočio išvaizdoje ir skonyje. Padarius skersinį pjūvį, galima suskaičiuoti, kiek kartų pilta tešla. Iškeptas pyragas gali ir metus išsilaikyti neprarasdamas nei formos, nei skonio. Ilgas galiojimo terminas lemia šakočio populiarumą ir pasaulinėje rinkoje.
Daugiau informacijos apie objektą rasite projekto vykdytojo svetainėje.
Dideliame moliniame dubenyje mediniu šaukštu išsukite sviestą su cukrumi. Vis įmuškite po vieną kiaušinį, įdėkite po šaukštą grietinės, kol susinaudos visi kiaušiniai ir grietinė. Tada sudėkite miltus. Ir gerai viską išsukite.
Šakotį reikia kepti prieš ugnį, ant medinio ar metalinio šiek tiek plonėjančio volo. Jį reikia apmauti drobe ar kepimo popieriumi ir pritaisyti ant dviejų stovų, kad galėtų suktis.
Apačioje padėkite skardą nukritusiai tešlai surinkti. Krosnį kūrenkite uosinėmis arba beržinėmis malkomis. Nuolatos sukant volą ant jo pamažu pilkite tešlą. Užpylę pirmą sluoksnį, tešlą apkepinkite iki gelsvumo, tada pilkite kitą tešlos sluoksnį ir t.t.
Iškeptą šakotį apie valandą dar palaikykite ant volo, o tada nukelkite, kad atvėstų ir tik ne mažiau kaip po 1 val. jau galite nuimti tešlą nuo volo galų ir nutraukti šakotį.
Pagaminai patiekalą? Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais