Silkė nuo seniausių laikų buvo svarbi ekonomikos dalis - tarnavo kaip valiuta, dovana ir net kaip išpirka. Pirmosios silkės ilgą laiką buvo tik aukštuomenės ir dvariškių, jų tarnų maistas. 1808 m. silkė iš Baltijos jūros pasitraukė. Kadangi Lietuvoje silkės vartojimą lėmė ir katalikiška pasninko tradicija, šio produkto ėmė itin trūkti. Šiuo metu silkė - tai ta žuvis, be kurios neįsivaizduojamas adventas ir tradicinis Kūčių stalas. Rūgusių kopūstų „rasalas" užpiltas ant šviežios silkės - gardus žemaičių patiekalas.
Daugiau informacijos apie objektą rasite projekto vykdytojo svetainėje.
Išmirkytą silkę nulupkite, išimkite kaulus, supjaustykite, sudėkite į lėkštę, apibarstykite smulkiai pjaustytu svogūnu.
Silkę užpilkite raugintų kopūstų ar burokėlių rasalu.
Burokėlių rasalui reikės: apie 1 kg burokėlių, apie 2,5 l virinto vandens, juodos ruginės duonos plutelių, 2 – 3 skiltelių česnako (nebūtinai).
Paruošimas: burokėlius nuplauti, nulupti, supjaustyti plonais griežinėliais, sudėti į molinį puodą arba stiklinį indą, įdėti duonos plutelių, česnakų skiltelių. Užpilti šaltu virintu vandeniu. Indą uždengti ir pastatyti šiltai. Po 3 -5 dienų perkošti, supilti į mažesnius indus, sandariai uždengti ir laikyti šaldytuve. Šaldytuve rasalą galima išlaikyti 2 savaites.
Patiekite su karštomis virtomis bulvėmis.
Pagaminai patiekalą? Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais