Lietuvišku varškės sūriu vadinamas nenokintos varškės sūris, pagamintas senoviniu būdu, kai pienas sutraukiamas vietoj fermentų naudojant tik pieno rūgšties bakterijų raugą. Lietuvoje buvo sugalvota nemažai varškės sūrio gamybos būdų, iš jų populiariausi yra du – iš rūgštaus ir iš saldaus pieno. Suspausti gerą, skanų sūrį reikėjo talento, o tokį turėjusi šeimininkė buvo ypač gerbiama. Sūris iki šių dienų išlikęs vaišių, vaišingumo simboliu, juk tebesakoma: sūrį spaudžiu, svečių laukiu. 2013 m. Europos Komisija varškės sūrį įtraukė į saugomų produktų sąrašą. Jis tapo trečiuoju lietuvišku saugomu produktu Europos Sąjungoje. Varškės sūris dažniausiai naudojamas sumuštiniams, salotoms, pyragams, taip pat valgomas ir su medumi. Lietuviškoje virtuvėje dažnai gaminamas su kmynais.
Daugiau informacijos apie objektą rasite projekto vykdytojo svetainėje.
Pieną palikite surūgti šiltoje vietoje. Į liesą pieną galite įpilti pasukų, tada varškė bus minkštesnė. Surūgusį pieną pašildykite. Atsiradusias išrūgas nupilkite.
Į varškę įberkite žiupsnelį druskos, nuplikytų ir nusausintų kmynų, viską gerai išmaišykite ir sudėkite į drėgną sūrmaišį. Sūrį paslėkite 2-3 valandoms.
Pagaminai patiekalą? Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais